Pramoga tikriems vyrams, netinkanti Andriui Užpakalniui

Print

Visų tikrų vyrų, tiek didelių, tiek mažų berniukų, svajonė yra pavairuoti tanką. Ar bent jau vikšrinį šarvuotį. Todėl tiesiog negalėjau nesudalyvauti KARIAUK.LT konkurse facebook, kurio prizas kaip tik ir buvo šarvuočio vairavimas, o mūsų protėvių deivė Laima lėmė, kad aš jį ir laimėjau!
Pasivažinėti šarvuočiais visi gali tanks.lt pramoginiame poligone Karališkos Senosios kibininės kieme. Yra įvairios programos nuo trumpo pasivažinėjimo už 30 litų, iki 2 valandas trunkančio šarvuočio vairuotojo kurso už 500 Lt.

Taigi, po trumpo instruktažo, kartu su instruktoriumi patikrinus šarvuočio FV432 MK2 variklio, automatinės pavarų dėžės, reduktoriaus tepalų, aušinimo skyčio lygius, šoku į šarvuočio vairuotojo vietą! Įjungiu elektros tiekimą, degimą - pasigirsta ganėtinai garsus kuro siurblio burzgimas: juk šarvuočio kuro bakų talpa 440 litrų! Atidaręs apsaugą spaudžiu starterio mygtuką, ir subaubia 6.6 litro darbinio tūrio Rolls-Royce K60 variklis, kurio pagalba 15 tonų svorio šarvuotis įsibėgėja iki 52 km/h greičio. Jungiu atbulinį bėgį, papypsiu įspėdamas šalia šarvuočio galinčius būti žmones, ir išsisuku važiavimui į tankodromą. Na bet ką čia daug pasakoti, pasižiūrėkite patys:

Apsukęs ratą tankodrome su atviru liuku, suku dar vieną jau kovinėje padėtyje, su uždarytais liukais, stebėdamas kelią per vairuotojo periskopą. Regėjimo laukas labai siauras, jei ne pro tris periskopus aplinką stebinčio šarvuočio vado vietoje sėdinčio instruktoriaus nurodymai - posūkiuose greičiausiai nebeliktų ten augančių medelių :) Tikros kovinės technikos vairavimas - tai ne kompiuterinis žaidimas, kurį galima žaisti atsipalaidavus su sumuštiniu vienoje rankoje :)

P.S. Jei kam įdomu, kodėl įrašo antraštėje buvo paminėtas Užpakalnio užpakalis, tai viskas labai paprasta. Jo gausiai nupenėtas užpakalis tiesiog netilptų į šarvuočio vairuotoje kėdę :)

Joomla 3.0 templates
Sunday the 28th. © 2019 Tomas Bikelis tomas@bikelis.lt