"Ultradešinieji" patriotai pakliuvo į valdžią. Ir kas gi nutiko?

Print

Šių metų savivaldos rinkimuose Prancūzijoje nacionalistinė, politinio establišmento pravardžiuojama "fašistine" ir "ekstremistine" Nacionalinio Fronto partija laimėjo 12 merų postų. Trumpai peržvelkime, ką jie spėjo nuveikti savo postuose.

Sumažino mokesčius. Henin-Bomonto (Hénin-Beaumont), Viljė-Koteret (Villers-Cotterêts) ir Boker (Beaucaire) merai nacionalistai sumažino vietinį mokestį (taxe d'habitation). Pastarųjų dviejų miestelių merai dar sumažino ir miestelių tarybų narių atlyginimą.

Stabdo mečečių statybas. Prancūzijos Rivjeroje esančio Frėjaus (Fréjus) savivaldybės Nacionalinio Fronto meras Deividas Rašlin (David Rachline) pasipriešino mečetės statyboms. Dėl mečetės statybų jis nusprendė atsiklausti savivaldybės gyventojų ir paskelbė vietinį referendumą. Taip pat meras nuo merijos nukabino žydrą su auksinėm žvaigždutėm Europos Sąjungos vėliavą.

Išvijo tolerastus hjumanraiterius. Henin-Bomonto meras Styvas Briua (Steeve Briois) iš savivaldybės patalpų išvijo "Žmogaus Teisių Lyga" pasivadinusius " žmogaus teisių gynėjus", kurie tas patalpas buvo gavę nemokamai iš prieš tai buvusios socialdemokratų valdžios. Savo sprendimas meras motyvavo tuo, kad toji prieš "rasiszmą" ir "diskriminaciją" kovojanti lyga realybėje buvo kairuoliška politinė organizacija.

Ne musulmoniškiems halal pietums. Bezjė (Béziers) meras Robertas Menar (Robert Ménard) paskelbė, kad savivaldybės išlaikomose valgyklose, tame tarpe mokyklose, nebebus galima pasirinkti pagal musulmonų religinius ritualus gaminamų halal pietų.

Gana įsivarinėti kaltės kompleksus. Viljė-Koteret (Villers-Cotterêts) meras Frankas Brifo (Franck Briffault) nutraukė nuo 2007 m. vykdytą kasmetinį "vergovės panaikinimo" pažymėjimą, dėl to, kad tai tebuvo "kaltės komplekso įsivarinėjimas".

Komendanto valanda vaikams. Kriminogeniniuose Bezjė rajonuose, vasaros metu jaunesniems negu 13 metų vaikams yra uždrausta naktį būti lauke be suaugusiųjų priežiūros.

Pagal thelocal.fr

Joomla 3.0 templates
Thursday the 19th. © 2017 Tomas Bikelis tomas@bikelis.lt