Atostogos Bulgarijoje

Print

Daugeliui šeimų su vaikais kyla klausimas: į kokią šiltą ir saugią šalį keliauti atostogų. Tokią, kur nesiautėja Musulmonų Brolijos ar Kurdų Darbininkų Partijos teroristai, per kurią į Vakarų Europą nekeliauja migrantų ordos, ir dar pageidautina, kad netektų ilgai kankinti vaikų lėktuve. Visus šiuos kriterijus puikiai atitinka dar nuo Dr. Jono Basanavičiaus laikų lietuviams puikiai žinoma Bulgarija. Musulmonų migrantų bulgarai neįsileido, o lėktuvas į pajūrio kurortus nuskrenda per vos dvi valandas.

Tik verta įspėti, kad Bulgarija ilgus metus priklausė sovietiniam rytų blokui, todėl senesniuose viešbučiuose paslaugų lygis gali nesiekti vakarietiškų standartų, todėl prieš užsisakant kelionę verta atsiliepimus apie konkretų viešbutį patiktrinti tiek kelionių organizatoriaus, tiek https://www.tripadvisor.com/ tinklapyje.    
Taip pat atidžiai verta rinktis ir patį kurortą. Vieni labiau tinka ieškantiems šurmulio ir naktinio gyvenimo, pvz.: Saulėtas Krantas (Слънчев бряг), kituose naktimis galima mėgautis tyla ir ramybe, pvz.: Šventame Vlase (Свети Влас).


Dar svarbu pažiūrėti, ar skrydis iš Vilniaus vykdomas į artimiausią prie kurorto oro uostą, t.y. keliaujant į Saulėtą Krantą ar Šventą Vlasą skrendama į Burgo oro uostą, o keliaujant į Auksines Smiltis (Златни пясъци) - į Varną, priešingu atveju teks kelias valandas kratytis autobuse.

Jau atskridus, bet jau Burgo oro uosto pirmame aukšte esančiame banke galima geriausiu kursu išsikeisti pinigus į Bulgarijos levus - grynųjų pinigų čia prireiks. Vilniuje levus pirkti neadekvačiai brangu, o Bulgarijos kurortuose taip pat gali tekti paieškoti keityklos su geru kursu.

Mes rinkomės atostogas Šventame Vlase - miestelis naujas, kažkokio kultūrinio paveldo jame nėra, jo uoste, pritrūkus vietinių įžymybių, pritvirtinta ... Hanso Kristiano Anderseno atminimo lenta. Bet su vaikais juk svarbiausia - jūra.

Pasiilgus kultūros galima autobusu arba taksi nuvažiuoti į viduramžių Nesebaro miestelį, matomą pro viešbučio langus ir iš pliažo. Pirmyn iš Švento Vlaso visai patogu važiuoti autobusu - jis maršruto pradžioje pustuštis ir galima užsiimti sėdimas vietas, bet jau Saulėtame Krante jis pasidaro sausakimšas. Pamatę, kiek žmonių puola į autobusą grįžimui iš Nesebaro, su vaikais pasirinkome grįžimą taksi.

Jūros krantas smėlėtas, panašus į Palangos, tik šiltame vandenyje daugiau gyvybės, galima panardyti su kauke, nors įspūdingesnių gyvių tikėtis pamatyti neverta.

Joomla 3.0 templates
Sunday the 28th. © 2019 Tomas Bikelis tomas@bikelis.lt