Tomo Bikelio trumpoji programa:

1. Privalo būti užtiktrinta Konstitucinė laisvė dalintis informacija ir idėjomis. Niekas neturi baudžiamas už dalinimąsi informacija internete: tiek keitimąsi failais, tiek už komentarus. Būtina panaikinti liūdnai pagarsėjusį Baudžiamojo kodekso 170 straipsnį, dėl kurio daug pilietiškų interneto vartotojų yra netekę kompiuterių ir nubausti baudomis – už kurstymą turi būti baudžiama tik tada, kai kurstymo pasekoje yra įvykdomas realus nusikaltimas.

2. Savo vaikais nesirūpinačios tautos išnyksta. Privalome apsaugoti vaikus nuo lytinių iškrypėlių propagandos. „Du princus“ reklamuojančios ir panašios vaikų lytinę tapatybę trikdančios programos turi būti griežtai draudžiamos.

3. Jokios tautinės mažumos neturi gauti privilegijų diskriminuojant kitas. Būtina atšaukti “kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą” įstatymą, skatinantį antisemitizmą ir diskriminuojantį visas kitas Lietuvoje gyvenančias tautas. Tuo būdu sutaupytus 128 milijonus litų galima skirti naujų darželių ir mokyklų statybai.

4. Naujos Visagino atominės elektrinės statyba yra ekonomiškai pražūtinga ir turi būti atšaukta. Mūsų tikslas yra ne atominė elektrinė, o pigi elektros energija. Pigia elektros energija galime apsirūpinti nutiesę elektros jungtis į Švediją ir Lenkiją – jos kainuoja 10 kartų pigiau už naują atominę elektrinę, o importuojamos eletra būtų žymiai pigesnė už gaminamą VAE.

5. Vaistus galima atpiginti 3 kartus – tam tereikia, kad Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba dirbtų Lietuvos piliečių, o ne farmacijos įmonių labui. Lietuvos vartotojai turi turėti teisę rinktis pigius „nefirminius“ vaistus, lygiai kaip JAV, Indijos ar kitų farmacininkų godumą suvaldžiusių šalių piliečiai.

6. Gyvenamojo būsto renovacija gali du kartus sumažinti šildymo išlaidas, todėl valstybė turi ją organizuoti neverčiant gyventojų imti paskolų, ir nekeliant šildymo kainos. Tuo pat metu turi būti griežtai kontroliuojamos šilumos tiekimo įmonės, draudžiant joms sumažėjusį šilumos poreikį kompensuoti vartotojams keliamų kainų sąskaita.

7. Turi būti nutrauktas partijų finansavimas iš biudžeto mokesčių mokėtojų sąskaita.  Vien šiemet sisteminės partijos pasidalino 15 milijonų mūsų visų pinigų, papildomai susiteikusios sau teisę netaikyti viešųjų pirkimų įstatymo. Šias lėšas buvo galima išleisti visuomenės labui, o koaliciją “Už Lietuvą Lietuvoje” sudarančių partijų pavyzdys rodo, kad partijos gali išsilaikyti ir iš nario mokesčio.

Monday the 21st. © 2017 Tomas Bikelis tomas@bikelis.lt