Digeriai | Forumas | Nuorodos | Bažnyčios | Inžinerija | Fortifikacija | Kiti Objektai

          Liškiavos kaimo (Varėnos raj.) pagrindinis akcentas — Švč. Trejybės bažnyčia ir dominikonų vienuolynas.
          Svarbiausias šio barokinio ansamblio akcentas yra Šv. Trejybės bažnyčia. Bažnyčia centriško tūrio, su aštuonkampe erdve viduryje. Prie šonų jungiasi stačiakampės koplyčios, priekyje yra prienavis, gale — stačiakampis, su pusapskrite apside vienuolių choras. Virš centrinės erdvės iškyla dvitarpsnis būgnas ir kupolas su žibintu. Graikiško kryžiaus plano bažnyčios erdvėje išdėstyti septyni rokoko stiliaus altoriai ir sakykla, kurie sudaro darnų ir puošnų ansamblį, išsiskiriantį ramiame sienų fone. Altorių architektūrinių dalių polichromija XVIII a. II pusėje imitavo įvairiaspalvį marmurą. 1990-1997 m. restauracijos metu Liškiavos bažnyčiai grąžintas pirminis polichrominis vaizdas. Altorių mensos, tabernakuliai, retabulų architektūrinės dalys ir sakykla ištisai polichromuoti imituojant įvairiaspalvį marmurą. Kolonų kapiteliai, rokailiai, rėmai, angeliukų sparnai paauksuoti arba padengti sidabru. Švč. Trejybės bažnyčios interjero įrenginiai XVIII a. II pusėje buvo tituluoti svarbių dominikonų ordinui įvykių, šventųjų bei bažnyčios fundatoriaus Jurgio Kosylos garbei ir ikonografiškai derinti su sienų tapybos kompozicijomis. Plastiniu požiūriu altoriai ir sakykla išliko beveik nepakitę, todėl yra vertingi kaip autentiškas rokoko stiliaus XVIII a. vid. — XVIII a. II pusės sakralinio interjero ansambliškos įrangos pavyzdys.

          Į bažnyčios požemius galima oficialiai patekti susitarus su klebonu. Požemiuose įrengtas keistokas muziejus, kuriame laikoma iškasti mumifikavęsi žmonių palaikai. Dauguma jų sudėti į karstus su stikliniais dangčiais. Bažnyčios rūsiuose taip pat galite pamatyti tokius eksponatus, kaip žvejo luotą, kepimo įrankius, į slėptuves sienose sudėtus kaulus (kurie natūraliai čia niekad nėra buvę) ir kt.

Daugiau informacijos www.liskiava.lt


Liškiavos bažnyčia Įėjimas į požemius Įėjimas į požemius Bendras rūsių vaizdas Patalpa, kurioje laikomi vienuolių palaikai Mumifikavęsi palaikai Prasčiau išsilaikę palaikai Nišose vaikų gąsdinimui sudėti kaulai :) Kiekvienos nišos gale yra anga į viršų... ...pažvelgus į angą Tos pačios angos iš lauko pusės

Foto: Grippen, Hipis 2005